Rozwiązania
W przypadku nowych budynków lub świeżo wyremontowanych osuszenie konstrukcji i sprawdzanie poziomu wilgotności ma ogromne znaczenie. Materiały budowlane zawierają sporą ilość wody
Rozwiązania
W przypadku nowych budynków lub świeżo wyremontowanych osuszenie konstrukcji i sprawdzanie poziomu wilgotności ma ogromne znaczenie. Materiały budowlane zawierają sporą ilość wody. Część wilgoci znajduje się w materiale już w momencie jego wyprodukowania. Ponadto czasami dochodzi do dodatkowej absorpcji wody podczas składowania materiałów.
Świeżo wylana posadzka betonowa, która długo schnie i często jest wystawiona na działanie deszczu i śniegu w połączeniu z wilgotnymi belkami drewnianymi oznacza ogromne ilości wilgoci, której należy się pozbyć. Bardzo ważne jest przeprowadzenie pomiaru wilgotności w legarach i betonie i ewentualne ich osuszenie przed przeprowadzeniem kolejnych prac budowlanych. W przeciwnym razie montaż blokad wilgoci i kolejnych warstw materiału uwięzi wilgoć wewnątrz konstrukcji, co może spowodować narośnięcie pleśni i zbutwienie konstrukcji po zakończeniu budowy.
Podczas badań przeprowadzanych w związku z reklamacjami klientów zamieszkujących nowe domy jednorodzinne okazało się, że jednym z najczęstszych powodów nadmiernej wilgoci w budynku jest niewystarczające jego osuszenie podczas budowy. Posiadając odpowiednią wiedzę oraz stosując właściwe procedury, można w prosty i naturalny sposób uwzględnić etap osuszania podczas budowy, zapewniając sobie większe tempo budowy oraz lepszą jakość efektu końcowego. W razie wątpliwości chętnie służymy radą, pomagając dobrać urządzenia i dzieląc się naszą wiedzą.
Nie ma znaczenia, czy szkoda powstała w wyniku małego wycieku, czy wielkiej powodzi – w obu przypadkach ważnym czynnikiem warunkującym sukces osuszania jest czas. Im szybciej podjęte zostaną prace osuszające, tym większa szansa zminimalizowania zakresu szkód i skrócenia czasu suszenia. Można uniknąć dużych kosztów, jeśli zdecyduje się na skuteczną metodę i szybko ją zastosuje.
W przypadku gaszenia pożaru kluczowe znaczenie ma niezwłoczne rozpoczęcie procesu osuszania. Żrące opary, które często powstają podczas pożaru, w połączeniu z bardzo wilgotnym powietrzem związanym z procesem gaszenia mają bardzo negatywny wpływ na wszelkiego rodzaju powierzchnie metalowe i elementy elektroniczne. W takich okolicznościach trzeba jak najszybciej obniżyć względną wilgotność powietrza. Wówczas suszenie wiąże się z zapewnieniem ogromnych ilości ciepłego, suchego powietrza oraz dużej jego wymiany w osuszanym pomieszczeniu. Jeśli zachodzi ryzyko uszkodzenia maszyn lub innego delikatnego sprzętu, najlepiej zastosować metodę osłony z folii plastikowej, aby szybciej obniżyć wilgotność względną.
W ofercie firmy Corroventa znajduje się m.in. model CTR 1000LKV, czyli osuszacz adsorpcyjny z kondensatorem chłodzonym powietrzem. Idealne rozwiązanie w nagłych wypadkach oraz podczas osuszania konstrukcji budowlanych – duża łatwość użycia bez konieczności przygotowywania skomplikowanej instalacji. Urządzenie osusza również przy niskich temperaturach. Podczas pracy generuje dodatkowo ok. 3 kW ciepła, co jest szczególnie wskazane podczas osuszania nieogrzewanych pomieszczeń. Urządzenie wyposażone jest w pompę, która automatycznie wypompowuje kondensat.
W dużych, bardzo zawilgoconych budynkach bardzo często lepiej jest użyć jednego, ale dużego osuszacza w miejsce kilku mniejszych. Urządzenia firmy Corroventa A50TD i CTR 10 000 to dwa duże osuszacze idealne do osuszania nowych budynków o dużej powierzchni lub usuwania dużych szkód wyrządzonych przez wodę.
Produkty
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów lub rozwiązań, zawsze możesz skontaktuj się z Corroventa. Czy masz problem z wodą, wilgocią, zapachem, radonem lub szkodnikami? Skontaktuj się z naszą centralą, a my udzielimy Ci dalszej pomocy.