HISTORIA FIRMY CORROVENTA

Firma Corroventa została założona w 1985 roku

Firma Corroventa została założona przez doktora nauk technicznych, Knut Claesson. Jego wielkie zainteresowanie metodami osuszania oraz ich wykorzystaniem do opracowania nowych produktów i technologii do usuwania wilgoci i szkód wyrządzonych przez wodę już od samego początku było siłą napędową rozwoju działalności firmy.
Pierwsze urządzenie, które firma wprowadziła na rynek, było prawdziwie przełomowe ze względu na swoją prostotę, łatwość obsługi oraz unikalny, opatentowany proces suszenia, który znacząco skracał czas suszenia miejsca uszkodzonego przez wodę. Bardzo szybko Knut Claesson nawiązał ścisłą współpracę z klientami w całej Europie, którzy również aktywnie przyczynili się do rozwoju produktów Corroventa.

Koncern Volati

Od 2007 roku firma Corroventa należy do koncernu Volati. Volati to inwestor branżowy nabywający małe i średnie przedsiębiorstwa w celu ich rozwoju poprzez aktywizację działalności. Volati specjalizuje się w pomaganiu przedsiębiorcom, założycielom i właścicielom firm w przekazywaniu działalności młodszemu pokoleniu. To pragmatyczna firma odpowiedzialnie zarządzająca swoimi spółkami, która nabywa je w celu ich rozwoju, a nie przygotowania do sprzedaży.

Volatilogga 10cm

Najważniejsze daty w 30-letniej historii firmy Corroventa

2015 – Obchodzimy 30-lecie powstania firmy i wprowadzamy na rynek system SuperVision®, który stanowi początek nowego rozdziału w historii sprzętu do osuszania. Dzięki zdalnemu systemowi SuperVision® można sterować procesem suszenia i go monitorować za pomocą komputera, smartfonu lub tabletu – jest to z pewnością rewolucyjne rozwiązanie.

2014 – Wprowadzamy na rynek serię produktów ES, która obejmuje energooszczędne, inteligentne i wydajne maszyny nowej generacji.

2013 – Corroventa uruchamia własną produkcję osuszaczy kondensacyjnych.

2011 – Wprowadzamy na rynek VentoVindTM, czyli system kontrolowanej wentylacji strychów.

2007 – Corroventa zostaje kupiona przez Volati – inwestora branżowego nabywającego małe i średnie przedsiębiorstwa w celu ich rozwoju poprzez aktywizację działalności.

2003 – Corroventa rozpoczyna sprzedaż produktów umożliwiających obniżenie zawartości radonu w budynkach mieszkalnych.

2000 – Na rynku pojawia się CTR 300XT. Model ten ma taką samą wydajność jak CTR 200 z 1988 roku, ale jest zdecydowanie mniejszy i waży zaledwie 16 kg.

1999 – Corroventa jako pierwsza na rynku wprowadza osuszacze do pustek podpodłogowych.

1996 – Premiera maszyn Kombi na rynku – Corroventa jest jedyną firmą oferującą tego typu produkt.

1988 – Corroventa wprowadza na rynek CTR 200, czyli pierwszy przenośny i tak prosty w obsłudze osuszacz. Urządzenie waży 22 kg i ma wydajność 22 l/dobę.

1985 – Firma Corroventa została założona w 1985 roku.