Osuszanie konstrukcji budowlanych

Tutaj powstaje nowe centrum handlowe.

 • Podczas badań przeprowadzanych w związku z reklamacjami klientów zamieszkujących nowe domy jednorodzinne okazało się, że jednym z najczęstszych powodów nadmiernej wilgoci w budynku jest niewystarczające osuszenie podczas budowy. Dysponując odpowiednią wiedzą i prawidłowymi procesami, można w łatwy sposób włączyć osuszanie budynku w proces budowy domu, zapewniając szybkie tempo postępowania prac oraz wysoką jakość.

  Rozwiązanie: To przedsiębiorstwo budowlane wynajęło sprzęt w firmie Corroventa. Zastosowano mobilne osuszacze A50 TD2, które idealnie nadają się do osuszania konstrukcji budowlanych oraz po remontach. Poza tym zyskano szybką i spersonalizowaną pomoc wykwalifikowanego personelu Corroventa.

Pluskwy

Och, nie! W hotelu pojawiły się pluskwy!

 • Pluskwy stały się ogromnym problemem w całej Europie, a co gorsze – zdarza się, że trudno się ich pozbyć. Dla hotelu może to oznaczać katastrofę. Dezynsekcja musi być przeprowadzona w sposób szybki i dyskretny, zanim wieść o pluskwach w hotelu się rozniesie…

  Rozwiązanie: System dezynsekcji Corroventa H4 ES szybko i skutecznie usuwa problem tych małych, okropnych i nieproszonych gości. System montuje się szybko i dyskretnie, a następnie podłącza do układu sterowania Corroventa SuperVision®. W ten sposób użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad procesem dezynsekcji bez względu na to, gdzie się znajduje.

  System pracuje szybko, cicho, bez użycia środków chemicznych oraz ryzyka, że pluskwy rozprzestrzenią się na kolejne pomieszczenia.

Powódź

Powódź.

 • Po kilku dniach deszczu poziom wody w rzece płynącej tuż obok terenu zabudowanego podniósł się i doszło do zalania kilku domów. Trzeba natychmiast zareagować! Im szybciej rozpocznie się osuszanie, tym mniejsze będą szkody.

  Rozwiązanie: Osuszacze kondensacyjne są często dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają prawie żadnego nakładu pracy przy montażu. Wystarczy zamontować osuszacze kondensacyjne Corroventa K5 ES HP PX we wszystkich zalanych domach i podłączyć do systemu monitorowania i nadzorowania procesu osuszania SuperVision®. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych podróży oraz kontrolować osuszanie zalanych domów zdalnie. Jednocześnie proces osuszania przyniesie optymalne efekty, ponieważ użytkownik ma nad nim pełną kontrolę bez względu na to, gdzie się znajduje.

Osuszanie strychu

System kontrolowanej wentylacji strychów.

 • Już w momencie budowy domu właściciel zdecydował się na montaż systemu wentylacji, aby zapobiec problemom z wilgocią na strychu.
  Bez względu na to, czy pomieszczenie jest wentylowane nadmiernie, czy niedostatecznie, nieprawidłowy system wentylacji może prowadzić do problemów z wilgocią, a w najgorszym przypadku powodować kłopoty zdrowotne.

  Rozwiązanie: VentoVind™ to system kontrolowanego sterowania wentylacją Corroventa, który zapewnia wentylowanie pomieszczenia tylko w razie potrzeby. Działa w oparciu o zmierzony poziom wilgotności, umożliwiając oszczędność energii.
  Właściciel domu może w prosty sposób sterować wentylacją i nadzorować VentoVind™ poprzez bezprzewodowy panel sterowania HomeVision Pro®.

Osuszanie pustek podpodłogowych

Problem z wilgocią w pustce podpodłogowej.

 • Wilgoć może powodować większe problemy, takie jak występowanie pleśni, rozmnażanie się grzybów, pojawienie się nieprzyjemnych zapachów oraz w najgorszym przypadku szkodzić zdrowiu mieszkańców budynku.
  Z punktu widzenia właściciela domu ważne jest znalezienie rzetelnego produktu, który ochroni dom oraz jego mieszkańców, spełniając również wymagania dotyczące wydajności energetycznej oraz bezpieczeństwa pracy.

  Rozwiązanie: Ze względu na chłód panujący w pustce podpodłogowej optymalnym rozwiązaniem będzie osuszacz adsorpcyjny. Model CTR 300TT2 Corroventa został opracowany z myślą o zastosowaniu w pustce podpodłogowej, gdzie wymagane jest niskie zużycie energii, bezpieczeństwo pracy i długa żywotność urządzenia.

Usuwanie radonu

Radon w domu.

 • Radon to radioaktywny,bezwonny gaz, całkowicie niewidoczny dla naszych oczu i bezwonny.
  Przeprowadzono pomiar radonu i niestety okazało się, że radon przedostał się z gleby do konstrukcji budynku. W związku z tym zmierzona wartość radonu stanowi zagrożenie dla zdrowia. Nowy właściciel domku letniego jest oczywiście tym faktem zaniepokojony.

  Rozwiązanie: Wyciągi radonu Corroventa RS 100 i RS 400 zostały opracowane specjalnie pod kątem usuwania radonu, są bezpieczne i skuteczne.

Osuszanie po gaszeniu pożaru

Oj, ale się działo!

 • Paliło się, jednak całe szczęście, że ludziom ani zwierzętom nic się nie stało, a straż pożarna opanowała pożar.

  Po jego ugaszeniu trzeba natychmiast rozpocząć proces osuszania pomieszczeń. Żrące opary, które często powstają podczas pożaru, w połączeniu z bardzo wilgotnym powietrzem związanym z procesem gaszenia mają wyjątkowo negatywny wpływ na wszelkiego rodzaju powierzchnie metalowe i elementy elektroniczne.

  Rozwiązanie: Rozpoczyna się osuszanie, na przykład przy pomocy modelu Corroventa 1000LKV, czyli osuszacza adsorpcyjnego z wbudowaną pompką kondensatu. To idealny sprzęt w nagłych wypadkach oraz podczas osuszania konstrukcji budowlanych – duża łatwość użycia bez konieczności przygotowywania skomplikowanej instalacji.

Wynajem

Śpieszy nam się!

 • Ze względu na intensywne opady większość Europy walczy z powodziami. Potrzeba wielu potężnych osuszaczy i każdemu bardzo się śpieszy.

  Rozwiązanie: W parku maszynowym Corroventa znajduje się ponad 10 tys. maszyn rozmieszczonych w kilku magazynach w Europie. Ta ciężarówka wiezie właśnie duży ładunek obejmujący osuszacze adsorpcyjne, osuszacze kondensacyjne i separatory wody, które wkrótce dotrą do klientów Corroventa zajmujących się usuwaniem szkód w dotkniętych kataklizmem rejonach.

  Im szybciej nadejdzie pomoc, tym mniejsze będą szkody.

Szkody wyrządzone przez wodę

Wypadek na korytarzu.

 • Dzisiaj na panią dyrektor czekała rano niemiła niespodzianka. Wczoraj przed wyjściem ze szkoły kilku chuliganów znów zatkało odpływ jednej z umywalek i w ciągu nocy cały korytarz został zalany wodą.

  Rozwiązanie: Im szybciej podjęte zostaną prace osuszające, tym większa szansa zminimalizowania zakresu szkód i skrócenia czasu osuszania. W przeciwnym razie szkody mogą okazać się dużo kosztowniejsze oraz wymagać czasochłonnych prac związanych ze zrywaniem warstw, osuszaniem i remontowaniem pomieszczeń. Rozpoczyna się osuszanie, na przykład za pomocą osuszacza kondensacyjnego Corroventa model K3 HP. To idealne urządzenie do osuszania nagłych szkód oraz budynków, gdyż można je łatwo przewozić z miejsca na miejsce bez żadnego większego montażu.

Osuszanie

Ryzyko szkód wyrządzonych przez wilgoć.

 • Samochody zmoczone ostatnimi opadami intensywnego deszczu stoją zaparkowane w budynku i schną. W takich warunkach zachodzi ryzyko powstania nadmiernej wilgoci w budynku parkingu oraz podwyższone ryzyko rdzewienia pojazdów. Trzeba znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu będzie można skutecznie usunąć wilgoć z nieogrzewanych pomieszczeń.

  Rozwiązanie: Osuszacz adsorpcyjny A4 ES X Corroventa który dzięki dodatkowemu ogrzewaczowi idealnie nadaje się do użytku w nieogrzewanych pomieszczeniach.

Szkody wyrządzone przez wodę

Rura wodna zamarzła i pękła.

 • Zamarznięte rury popękały i wyrządziły szkody w jednym z domków letnich.

  Rozwiązanie: Montaż osuszacza adsorpcyjnego A4 ES X Corroventa, który dzięki wbudowanemu dodatkowemu osuszaczowi doskonale nadaje się do osuszenia nieogrzewanego domku. Osuszacz adsorpcyjny podłącza się do systemu SuperVision®, dzięki któremu użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem osuszania bez względu na to, gdzie się znajduje. Idealnie, prawda? Zwłaszcza, że domek znajduje się nieco z dala od miasta.

Technik osuszania na przystanku autobusowym

“Osuszanie zostało zakończone, wyłączam urządzenie”.

 • Stoisz na przystanku autobusowym, czekając na autobus po pracy. Zalogowałeś się w systemie SuperVision® Corroventa i sprawdziłeś stan wszystkich trwających prac.
  Widzisz, że maszyny zamontowane w jednym z biur w zeszłym tygodniu zakończyły już swoje zadanie i możesz je wyłączyć, używając swojego telefonu komórkowego. Nie muszą czekać, aż przyjedziesz na miejsce, marnując energię i podnosząc koszty całej operacji.
  Jednocześnie zauważasz, że ustawienia pracy maszyn zamontowanych w innym miejscu wymagają korekty. Również ten problem rozwiązujesz przez telefon.
  Wspaniale – udało Ci się wykonać kilka ważnych czynności i to zaledwie w kilka minut, czekając na autobus po pracy.

Osuszanie w trybie tłoczącym

Osuszanie w trybie tłoczącym.

 • W tym budynku o konstrukcji wielowarstwowej woda z rzeki, która wystąpiła z brzegów, wniknęła w izolację. Zwykle tego typu szkody wymagają rozłożenia konstrukcji na okres osuszania, co oznacza wysokie koszty remontu oraz uciążliwości dla właściciela budynku.

  Rozwiązanie: Osuszanie w trybie tłoczącym to jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów osuszania konstrukcji wielowarstwowych. Metoda polega na tym, że ciepłe i suche powietrze generowane przez osuszacz adsorpcyjny wprowadza się do pompy, która z kolei dodatkowo podnosi temperaturę powietrza i wtłacza je w głąb konstrukcji poprzez system węży.
  Ze względu na fakt, że nie trzeba rozkładać konstrukcji budowlanej na czas osuszania, można uniknąć zakrojonego na szeroką skalę i kosztownego remontu. To dobre rozwiązanie dla właściciela budynku, agencji ubezpieczeniowej oraz firmy przeprowadzającej oczyszczanie.

  PS. Przed osuszaniem w trybie tłoczącym należy zawsze przeprowadzić osuszanie w trybie ssącym, tak aby pozbyć się całej stojącej wody z konstrukcji.

SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ WODĘ

Rura wodna zamarzła i pękła.

Nasze rozwiązania

 • Sposoby suszenia szkody

  Podczas suszenia szkód wyrządzonych przez wodę i wilgoć można zastosować cały szereg różnych technik.

 • Szkody wodne i powódź

  Nasza firma posiada taką wiedzę oraz specjalistyczny sprzęt do osuszania różnego rodzaju konstrukcji budowlanych, dzięki czemu można szybko i skutecznie wysuszyć każdą szkodę wyrządzoną przez wodę.

 • Środowisko Zamieszkania

  Dla właścicieli nieruchomości ochrona ich miejsca zamieszkania ma wielkie znaczenie w kontekście stworzenia bezpiecznego i zdrowego miejsca do życia.

 • Dezynsekcja

  Profesjonalny system do dezynsekcji Corroventa ma dyskretny format, aby nie zwracać uwagi gości hotelowych czy też sąsiadów. Umożliwia szybką, prostą dezynsekcję bez użycia chemikaliów